Sauna cedrowa

W strefie Spa proponujemy Państwu odprężenie w saunie fińskiej, która może również pełnić funkcję sauny ruskiej. Nasza sauna wykonana jest z drewna cedrowego, dzięki któremu możecie Państwo cieszyć się aromatem drewna i olejków eterycznych płynących wprost z natury.

Podczas kąpieli w saunie cedrowej i pod wpływem działania wysokiej temperatury oraz przy odpowiednim stopniu wilgotności powietrza, stopniowo uwalniane są lotne związki z drewna cedrowego, którego to woń ma wyjątkowe właściwości. Z racji tego sauna z cedru polecana jest w szczególności osobom z niską odpornością organizmu. W przypadku schorzeń układu oddechowego sauna cedrowa działa niemal jak inhalator, a dodatkowo wysoka temperatura niszczy drobnoustroje wywołujące chorobę. Tym samym przebywanie w saunie jest bardzo korzystne w okresie zwiększonych zachorować na grypę i podczas przeziębienia.

Regularne wizyty w saunie cedrowej mogą również pomóc w przypadku schorzeń reumatycznych, zregenerować mięśnie po intensywnym treningu, a także przyspieszyć procesy metaboliczne i oczyścić organizm z toksyn.

Po zabiegach w saunie zachęcamy do skorzystania z prysznica oraz odpoczynku na leżakach z drewna egzotycznego.

Sauna dla Gości mieszkających w obiekcie gratis.

Cennik sauny dla osób z zewnątrz.*

Poniedziałek do czwartek sesja 60 minut 50 PLN/osoba.

Piątek do niedziela sesja 60 minut 60 PLN/osoba.

*Dla osób z zewnątrz konieczna rezerwacja miejsc.