Lokalizacja

Willa Skalite położona jest w górskiej miejscowości Szczyrk, u podnóży góry Skalite. Łatwy dostęp do obiektu ze względu na położenie na płaskim terenie Szczyrku, gwarantują dwie alternatywne drogi dojazdu od ulicy Granicznej i Beskidzkiej.

Obiekt leży w cichej i spokojnej części Szczyrku, dzięki czemu spędzany u nas czas nie zakłócają odgłosy miasta. Obiekt oddalony jest do ścisłego centrum Szczyrku o 2 km. Z obiektu do centrum Szczyrku prowadzą dwie drogi – deptak miejski przy rzece Żylica oraz chodnik przy drodze asfaltowej. Dojście do centrum miasta z obiektu zajmuje około 25 minut. Po drodze miniecie Państwo Ośrodek przygotowań Olimpijskich oraz Skocznię Skalite.

Okolica obiektu to znana miłośnikom przyrody miejscowość, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
Narciarstwo, snowboarding, trasy Enduro, kolarstwo górskie, lotniarstwo, turystyka piesza – to atuty Szczyrku. Dzięki nowej inwestycji słowackiej firmy TMR, Szczyrk wchodzi w nową Erę turystyczną. Grupa TMR przygotowała nowy ośrodek Szczyrk Mountain Resort. Na sezon zimowy to 40 km tras o różnym stopniu trudności, nowoczesny system naśnieżania, oświetlone stoki do jazdy wieczornej, gondolę 10 osobową oraz 3 wyprzęgane kanapy. Co ważne dla turystów przygotowany jest jeden karnet na trzy ośrodki: Szczyrk Mountain Resort, Beskid Sport Arena, COS. Latem raj w Szczyrku mają amatorzy rowerów górskich, gdzie na 13 km tras Enduro mogą przeżyć niezapomniane emocje.

Ośrodek „Szczyrk Mountain Resort” jest czynny przez cały rok, dzięki czemu turyści mogą cieszyć się górskimi widokami, a całe rodziny mogą przemieścić się komfortowo na szczyty górskie wagonikami gondoli.

Dla miłośników dobrej kuchni Szczyrk proponuje posiłki w punktach gastronomicznych, gdzie nawiązuje się do tradycji góralskiej, zarówno w klimacie wnętrz jaki i charakterze dań.